Makine CE Belgesi

Kocaeli'nde bulunan firmamız CE Belgesi, CE Testleri, Teknik dosya hazırlığı ve ce işaretlemesi, at uygunluk beyanı konularında siz değerleri müşterilerimizin üretmiş olduğu ürünlerin piyasaya sürülmesi konusunda en yakın yoldaşınız olmak için profesyonel kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Makinalarda CE Belgesi, CE İşaretlemesi

Dünya pazarlarının 3 te 1'ine sahip AB Makine üretim sektörü 170.000 firma ve 3.3 milyonun üzerinde çalışanı ile Avrupa’nın en büyük ve rekabetçi sektörlerinden birisi konumundadır.

Makinelerden kaynaklanan kaza riskini en aza indirmek AB’nin olmazsa olmaz politikalarındandır. Bir makinenin CE İşareti taşıması o makinenin 2006/42/AT Makine Yönetmeliği temel sağlık ve güvenlik gereklerine uyduğunu ve bu makinenin Avrupa Birliği içerisinde satılabileceğini gösterir.  Makine Yönetmeliği makineleri, değiştirilebilir ekipmanı, güvenlik aksamlarını, kaldırmaya yardımcı teçhizatı,  zincirleri, halat ve kayışları, mekanik aktarma tertibatlarını ve kısmen tamamlanmış makinaları kapsar.

Eğer ürün, Makina Yönetmeliğinde riskli olarak, 23 kategoride tanımlanan makinalardan bir tanesiyse ve tüm temel sağlık ve güvenlik gereklerini kapsayan AT Harmonize Standardına uymuyorsa onaylanmış kuruluşun uygunluk değerlendirme faaliyeti yürütmesi zorunludur. Eğer Onaylanmış Kuruluş ürünün uygunluğu konusunda ikna olmuş ise Ce Belgesi adını verdiğimiz, AT Tip incelemesi Sertifikası veya Tam Kalite Güvence sertifikası olan belgeyi yayımlayarak uygunluğu teyit eder.

Makine Direktifine Göre Sizlere Sunduğumuz Test Hizmetlerimiz:

TS EN 60204-1 Standardı, makinelara ait elektrik, elektronik ve programlanabilir elektronik donanımlarının ve sistemlerinin uygulamalarını kapsamaktadır.

Belirtilen bu standart, alçak gerilim yönetmeliği (LVD) gereği, 50-1000V arası AC ve 75-1500V arası DC anma gerilim değerlerinde, elektriksel teçhizatı içeren ürünlere standardın istediği güvenlik testlerinin yapılması kuralıdır. Harici olarak yine TS EN 60204 testi, elektriksel devrelerin güvenliği için Avrupa Makine Direktifi 2006/42/EC tarafından belirlenen koşulların yerine getirilmesi durumunu kapsamaktadır.

TS EN 60204-1 makinelerde güvenlik, makinelerin elektrikli donanımı dahilinde olan birtakım örnekler aşağıdaki gibidir;

-Ağaç işleme makinaları
-Gıda makinaları
-İnşaat makinaları
-Sac işleme makinaları
-Tekstil makinaları
-Ambalaj makinaları
-Baskı, Kağıt ve Karton makinaları
vb. makinalara standardın öngördüğü güvenlik deneylerinin yapılması zorunludur.

Test Hizmetlerimizi Anlaşmalı Olduğumuz Akredite Labaratuvarlarda yaptırmaktayız.

Makine Direktifi altında CE İşareti ile ilgili daha fazla destek için veya size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için lütfen 0530 044 80 37 numaralı telefondan bizi arayın ya da iletişim sayfamızdan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Onaylanmış kuruluşun rolü ne olursa olsun üretici AT Uygunluk Beyanı ve teknik dosya düzenleyip uygunluk değerlendirme faaliyeti gerçekleştirmek zorundadır ki bu şartlar hukuki olarak bağlayıcıdır.

Rehber buradan ücretsiz olarak indirilebilir .

CE BELGESİ KOCAELİ ,  MAKİNE CE BELGESİ , MAKİNE CE BELGESİ NEDİR , MAKİNE CE BELGESİ NASIL ALINIR , MAKİNE DİREKTİFİ, MAKİNE ÜRETİM BELGESİ, MAKİNE YÖNETMELİĞİ , CE İŞARETİ , UCUZ CE BELGESİ , KOCAELİ UYGUNLUK BEYANI, KOCAELİ CE BELGESİ