Makinalarda CE Belgesi

 

Makinalarda CE Belgesi

Kocaeli'nde bulunan firmamız CE Belgesi, CE Testleri, Teknik dosya hazırlığı ve ce işaretlemesi, at uygunluk beyanı konularında siz değerleri müşterilerimizin üretmiş olduğu ürünlerin piyasaya sürülmesi konusunda en yakın yoldaşınız olmak için profesyonel kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Makinalarda CE Belgesi, CE İşaretlemesi

Dünya pazarlarının 3 te 1'ine sahip AB Makine üretim sektörü 170.000 firma ve 3.3 milyonun üzerinde çalışanı ile Avrupa’nın en büyük ve rekabetçi sektörlerinden birisi konumundadır.

Makinelerden kaynaklanan kaza riskini en aza indirmek AB’nin olmazsa olmaz politikalarındandır. Bir makinenin CE İşareti taşıması o makinenin 2006/42/AT Makine Yönetmeliği temel sağlık ve güvenlik gereklerine uyduğunu ve bu makinenin Avrupa Birliği içerisinde satılabileceğini gösterir.  Makine Yönetmeliği makineleri, değiştirilebilir ekipmanı, güvenlik aksamlarını, kaldırmaya yardımcı teçhizatı,  zincirleri, halat ve kayışları, mekanik aktarma tertibatlarını ve kısmen tamamlanmış makinaları kapsar.

Eğer ürün, Makina Yönetmeliğinde riskli olarak, 23 kategoride tanımlanan makinalardan bir tanesiyse ve tüm temel sağlık ve güvenlik gereklerini kapsayan AT Harmonize Standardına uymuyorsa onaylanmış kuruluşun uygunluk değerlendirme faaliyeti yürütmesi zorunludur. Eğer Onaylanmış Kuruluş ürünün uygunluğu konusunda ikna olmuş ise Ce Belgesi adını verdiğimiz, AT Tip incelemesi Sertifikası veya Tam Kalite Güvence sertifikası olan belgeyi yayımlayarak uygunluğu teyit eder.

Onaylanmış kuruluşun rolü ne olursa olsun üretici AT Uygunluk Beyanı ve teknik dosya düzenleyip uygunluk değerlendirme faaliyeti gerçekleştirmek zorundadır ki bu şartlar hukuki olarak bağlayıcıdır.

Eğer bir makine üreticisi iseniz mutlaka üretmiş olduğunuz makinelere CE Belgesi almak zorundasınız. Üretmiş olduğunuz makine için CE Belgesi almak için Kocaeli - İzmit'te bulunan ve Marmara Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde hizmet veren firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 0 262 324 37 73

CE BELGESİ KOCAELİ